Údržba - IT Interkist

Vlajky
Připínací lišta
Přejít na obsah
Šipky
TELEFON
736 605 602
Logo Interkist
E-MAIL
info@interkist.cz
Diagnostika a údržba počítačů
Potřebuje počítač údržbu?

Věčná polemika snad všech uživatelů. Až příliš často slýchám, že nepotřebuje. V uživatelském prostředí je zafixováno, že je dostačující údržbolu občasné vymazání nepotřebných souborů a složek pomocí různých aplikací, které si stáhnou zdarma a to je považováno za dostatečnou údržbu. Budiž. Rozhodnutí je vždy jen a jen na každém z nás.
Někdy to dopadá takto
Jindy nastane takováto situace
Win32/Bundled.Toolbar.Ask
Win32/Bundled.Toolbar.Ask je Rootkit Trojan, který nahradí původní MBR (Master Boot Record) pevného disku s vlastním škodlivým kódem a poskytuje vynikající přístup k infikovaným systémům. Tento Rootkit Trojan má schopnost krást uživatelům citlivé informace, například bankovní detaily a důvěrná hesla. Společně s dalšími shromážděnými údaji, jako jsou hesla pro Windows a soukromé údaje z historie mezipaměti, bude komprimovaný soubor předán záludným způsobem vzdálenému serveru pomocí HTTP protokolu. Kromě toho, Win32/Bundled. Toolbar.Ask je nastaven takovým způsobem, že se při spuštění systému automaticky aktivuje a je v činnosti současně s operačním systémem Windows.
V případě čištění lze očekávat možnou překážku, nákaza bude blokovat bezpečnostní služby dříve, než budete mít šanci zastavit jeho aktivaci. Kromě toho je tento Rootkit schopen zastavit proces čištění (blokuje antivirový program). Aby toho nebylo málo, je schopen stáhnout a spustit libovolný infikovaný soubor nebo další vir a způsobovat tak další komplikace. Proto je velmi důležité, aby byl zcela odstraněn infikovaný soubor a je nutno sledovat další chování systému. V případě jakýchkoliv podezřelých činností lze předpokládat nutnost přeinstalování systému čímž dojde k úplné likvidaci všech potencionálně existujících komponentů viru.
Varování
Varování
Počítač
Šipky
TELEFON
736 605 602
Logo Interkist
E-MAIL
info@interkist.cz
Webové odkazy
Interist s.r.o. - all rights reserved
Návrat na obsah